Bozcaada coğrafi konumundan ve ada oluşu nedeni ile doğal ada şartlarından etkilenmektedir. Bu nedenle ara sıra su ve elektrik sıkıntısı yaşanmaktadır. Poyraz Bağ Evleri ailesi olarak size bu sıkıntıları yaşatmamak için elimizden geleni yapıyoruz. Poyraz bağ evleri sürdürülebilir turizmi benimsemiştir.

Su kaynaklarını korumak ve çamaşır suyu ve deterjan gibi kimyasalların karıştığı atık üretimini engellemek amacıyla son yıllarda birçok işletmede daha çevreci bir yaklaşım benimsenerek yatak çarşafı iki günde bir değiştirilmektedir. Bu sorumluluğun bilincinde bir işletme olan Poyraz Bağ Evleri daha az su ve enerji harcamaya da az atık üretmeye böylece çevreye daha az zarar vermek için size bir çözüm bulmaktadır.

Bağ Evlerimizde kaldığınız sürece oda bilgi kartlarını kapıya astığınız takdirde odanızı her gün temizlemeye devam ederken yatak çarşaflarınız ve havlularınız koşullarına göre iki günde bir değiştirilecektir. Kullandığınız havluları yere bırakmayıp yeniden kullanarak sınırlı su kaynaklarımızı gelecek nesiller ile paylaşarak yardımcı olabilirsiniz.

Kaynakların korunması amacı ile uygulanan bu programa katılmak istemezseniz, çarşaflarınız ve havlularınızın her gün değiştirilmesi için lütfen oda kartlarınızı kapıya asıp resepsiyona haber veriniz.

İyi tatiller dileriz.

Poyraz Bağ Evleri